معرفی برگزیدگان سومین ماراتن برنامه‌نویسی تلفن همراه کشور

معرفی برگزیدگان سومین ماراتن برنامه‌نویسی تلفن همراه کشور

برنامه‌نویسان برتر سومین ماراتن برنامه‌نویسی تلفن همراه کشور در مراسم اختتامیه این ماراتن در دانشگاه صنعتی شریف معرفی و تقدیر شدند.

به گزارش ایتنا از ایسنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف، دکتر حمیدرضا ربیعی، دبیر برگزاری این ماراتن با اشاره به اینکه ماراتن برنامه‌نویسی تلفن همراه تنها رقابتی نیست که دانشگاه صنعتی شریف برای دانشجویان خود در سال جاری در نظر گرفته است، اظهار کرد: به عنوان مثال یکی از نبردهایی که امسال در آبان‌ ماه شاهد آن هستیم، نبرد «کاپ‌کد» یا برنامه‌نویسی آنلاین است که سال گذشته شاهد شرکت ۸ هزار نفر در این مسابقات بودیم.

وی افزود: در ماراتن امسال، شاهد شرکت ۲۰۰ نفر در قالب ۶۰ تیم بودیم که در این میان ۲۰ تیم از پایتخت، ۱۳ تیم از شهر مشهد، ۶ تیم از اصفهان، پنج تیم از یزد، سه تیم از شیراز و سه تیم از گیلان و مابقی تیم‌ها از استان‌های گرگان، مرکزی، گلستان، همدان، قم، آذربایجان غربی و کردستان در این مسابقات شرکت کردند؛ همچنین تعداد خانم‌های شرکت‌کننده در این رقابتها به ۳۰ نفر و تعداد آقایان به ۱۷۰ نفر می‌رسید و رنج سنی افراد شرکت‌کننده در این مسابقات نیز از ۱۴ سال تا ۳۵ سال بوده است.

دکتر ربیعی با اشاره به اینکه چالش اصلی این ماراتن بهبود ارتباط میان صنعت کشور و دانشگاه است، اظهار کرد: به عنوان مثال در سال گذشته دانشگاه صنعتی شریف برای شرکت همراه اول علاوه بر تولید فناوری‌های پیشرفته، حدود یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان کسب درآمد و تولید ثروت کرده بود.

وی ادامه داد: هدف اصلی ما این است که سال به سال ارتباط دانشجویان خود را با صنعت کشور تنگ‌تر کنیم و در راستای رشد کشور و اقتصاد مقاومتی پیش برویم.

بر اساس این گزارش، سومین ماراتن برنامه‌نویسی تلفن همراه کشور با اهداف بنیادی همچون ایجاد فرصت لذت بردن در فرایندی مرکب از آموزش، تجاری‌سازی و خلاقیت، آموزش رفتارهای صحیح اجتماعی- اقتصادی در حوزه کسب‌وکارهای نو، لذت حل مساله به شیوه‌های گوناگون در فرایندی خلاقانه، پرورش ایده‌های خلاقانه در حوزه برنامه‌نویسی تلفن همراه، توجه به رغبت‌ها و علایق متفاوت دانشجویان و شناسایی توانمندی‌ها و هدایت استعدادهای در حوزه برنامه‌نویسی در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.

در این ماراتن دانش‌آموزان، دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های سراسر کشور در قالب تیم‌های سه یا چهار نفره در مدت زمان ۴۸ ساعت فرصت داشتند تا نسخه اولیه یک نرم‌افزار تلفن همراه را با موضوع مشخص شده از طرف کمیته داوری برنامه‌نویسی و ارائه کنند.

تیم داوری مسابقات متشکل از اساتید و متخصصان حوزه برنامه‌نویسی و با سرپرستی آزمایشگاه خدمات ارزش افزوده تلفن همراه دانشگاه صنعتی شریف و با مدیریت دکتر حمیدرضا ربیعی، پس از بررسی از میان ۶۰ تیم حاضر در ماراتن ۱۳ تیم را جهت رقابت نهایی انتخاب کردند.

به این ترتیب ۱۳ تیم نهایی در مراسم اختتامیه به رقابت با یکدیگر پرداختند تا تکلیف تیم برتر مشخص شود و در نهایت هیات داوران پس از جمع‌بندی تیم‌های مهربانه، فیبز و نارنگی را به ترتیب به عنوان تیم‌های اول تا سوم معرفی کرد.

language
email