پایان ماراتون برنامه نویسان در دانشگاه شریف

پایان ماراتون برنامه نویسان در دانشگاه شریف

ایرنا:
به گزارش ایرنا از دانشگاه صنعتی شریف، دبیر سومین ماراتون برنامه نویسی تلفن همراه کشور در مراسم اختتامیه این مسابقات به حضور 200 نفر در قالب 60 تیم در رقابتهای این رویداد تخصصی اشاره کرد و گفت: از مجموع تیم های حاضر در مسابقات، 20 تیم از پایتخت، 13 تیم از مشهد، 6 تیم از اصفهان، پنج تیم از یزد، سه تیم از شیراز و سه تیم از گیلان، استان های گرگان، مرکزی، گلستان و همدان هر کدام 2 تیم و قم، آذربایجان غربی و کردستان هر کدام یک تیم شرکت کردند.
دکتر حمیدرضا ربیعی افزود: همچنین تعداد خانم های شرکت کننده در این رقابت ها به 30 نفر و تعداد آقایان به 170 نفر می رسید و شرکت کنندگان در این دوره از مسابقات نیز در رده سنی 14 تا 35 سال قرار داشتند.
وی با بیان اینکه چالش اصلی این ماراتون بهبود ارتباط میان صنعت کشور و دانشگاه است، اظهار کرد: به عنوان مثال در سال گذشته دانشگاه صنعتی شریف برای شرکت همراه اول علاوه بر تولید فناوری های پیشرفته، حدود یک هزار و 500 میلیارد تومان کسب درآمد و تولید ثروت کرد.
عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف، ایجاد ارتباط تنگاتنگ میان دانشجویان و بدنه صنایع در جهت رشد کشور و اقتصاد مقاومتی را هدف اصلی برگزاری این رویداد برشمرد.
وی همچنین از برگزاری نبرد «کاپ کد» یا برنامه نویسی آنلاین در آبان ماه امسال به میزبانی دانشگاه صنعتی شریف خبر داد و گفت: در دوره قبلی این مسابقات که سال گذشته برگزار شد، شاهد حضور هشت هزار شرکت کننده بودیم.
سومین ماراتون برنامه نویسی تلفن همراه کشور با اهداف بنیادی همچون ایجاد فرصت لذت بردن در فرآیندی مرکب از آموزش، تجاری سازی و خلاقیت، آموزش رفتارهای صحیح اجتماعی- اقتصادی در حوزه کسب و کارهای نو، لذت حل مساله به شیوه های گوناگون در فرآیندی خلاقانه، پرورش ایده های خلاقانه در حوزه برنامه نویسی موبایل، توجه به رغبت ها و علایق متفاوت دانشجویان و شناسایی توانمندی ها و هدایت استعدادهای در حوزه برنامه نویسی در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.
در این ماراتون دانش آموزان، دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه های سراسر کشور در قالب تیم های سه یا چهار نفره در مدت زمان 48 ساعت فرصت داشتند تا نسخه اولیه یک نرم افزار موبایل را با موضوع مشخص شده از طرف کمیته داوری برنامه نویسی و ارائه کنند.
تیم داوری مسابقات متشکل از اعضای هیات علمی و متخصصان حوزه برنامه نویسی و با سرپرستی آزمایشگاه خدمات ارزش افزوده تلفن همراه دانشگاه صنعتی شریف پس از بررسی عملکرد 60 تیم حاضر در ماراتون 13 تیم را جهت حضور در رقابت نهایی انتخاب کردند.
به این ترتیب 13 تیم نهایی در مرحله پایانی به رقابت با یکدیگر پرداختند تا تکلیف تیم برتر مشخص شود و در نهایت هیات داوران پس از جمع بندی تیم های مهربانه، فیبز و نارنگی به ترتیب به عنوان تیم های اول تا سوم معرفی کرد.

language
email